سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سزاوارتر مردم به بخشودن ، تواناترشان است به کیفر نمودن . [نهج البلاغه]


حجت‌الاسلام باقرزاده در گفت‌وگو با فارس:

حکم موسوی و کروبی به دلیل محاربه و افساد فی‌ الارض "اعدام " است.

خبرگزاری فارس: یک کارشناس فقهی و حقوقی محاربه، بغی، خروج از ولایت امام عادل و افساد فی‌الارض را از جرم‌های موسوی و کروبی عنوان کرد و گفت: مجازات این افراد در منابع فقهی و حقوقی، کمتر از اعدام نیست.حجت الاسلام سیدکمیل باقرزاده کارشناس مسائل سیاسی و حقوقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ویژگی فتنه را آمیختگی حق با باطل و دشواری شناخت عرصه به دلیل غبارآلود بودن فضای جامعه عنوان کرد و افزود: حادثه 25 بهمن ماه با توجه به ویژگی‌های فتنه، فتنه محسوب نمی‌شود چرا که با گذشت بیش از 20 ماه از فتنه 88، گرد و غبارها فرو نشسته و فضا کاملا شفاف است. به همین دلیل برای همگان مشخص است آنچه که در معرکه وجود دارد؛ صف‌آرایی دو جبهه انقلاب و ضدانقلاب و تقابل اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی است و در این بین طرف سومی نیز وجود ندارد.

* هر فردی در جبهه انقلاب و ولایت قرار ندارد، قطعا دشمن محسوب می‌شود

وی با تأکید بر اینکه هر فردی در جبهه انقلاب و ولایت قرار ندارد، قطعا دشمن محسوب می‌شود، تصریح کرد: هر فردی خواسته یا ناخواسته، چه بداند و چه نداند در این قضایا باشد در جبهه اسلام آمریکایی قرار گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی دلایل حضور برخی افراد با سابقه انقلابی در پازل عیادی استکبار را هواهای نفسانی، قدرت‌طلبی و عدم تزکیه نفس برشمرد و آنها را مورد لعن و نفرین مردم عنوان کرد.

باقرزاده با اشاره به خیانت‌های فتنه‌گران و با بیان اینکه حرکت فتنه‌گران در 25 بهمن نشان از استیصال، درماندگی، یأس و سرخوردگی دشمنان داخلی و خارجی حکایت دارد، اظهار داشت: با وجود آنکه مردم با حضور میلیونی و پرشکوه خود در یوم‌الله 22 بهمن پایبندی به نظام، انقلاب و رهبری را نشان دادند؛ برخی از فتنه‌گران با بی‌حیایی خود می‌خواستند پنجه بر چهره معصوم و مظلوم نظام جمهوری اسلامی بکشند که البته این اقدام آنها با حضور آگاهانه مردم خنثی شده و علیه خودشان تبدیل شد.

* روشنگری مسؤلین برای تاخیر در محاکمه فتنه‌گران

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مطالبه به حق مردم از دستگاه قضایی برای محاکمه سران فتنه و عیادی و وابستگان داخلی آنها اشاره کرد و گفت: اگر مصالحی بالاتر از برخورد قانونی با سران فتنه وجود دارد، مسئولین باید در این زمینه روشنگری کنند، چراکه تأخیر در برخورد، باعث یأس و بی‌اعتمادی مردم نسبت به دستگاه قضایی نشود.

* محاربه، بغی، خروج از ولایت امام عادل و افساد فی‌الارض؛ جرم موسوی و کروبی

این کارشناس فقهی و حقوقی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های فقهی و حقوقی و ظرفیت‌های قانون مجازات اسلامی، کاملا مشخص است که فتنه‌گرانی همچون "موسوی و کروبی " جرمشان محاربه، بغی، خروج از ولایت امام عادل و افساد فی‌الارض و مجازاتشان در منابع فقهی و حقوقی، مجازاتی کمتر از اعدام نیست.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منبع :
خبرگزاری فارس::: پنج شنبه 89/12/5 ::: ساعت 9:7 صبح :::   توسط بصیرت 
نظرات شما: نظر