سفارش تبلیغ
صبا ویژن
آغاز حکمت، ترک لذّتها و پایان آن، نفرت از چیزهای گذراست . [امام علی علیه السلام]

 

پیکر پاک پنج نفر از شهدای جنایت تروریستی پنجشنبه گذشته میدان آزادی شهر سنندج ، امروز شنبه بر دوش مردم انقلابی و همیشه در صحنه این استان تشییع شد.

حادثه تروریستی میدان آزادی سنندج ، مرکز استان کردستان ، بعداز ظهر پنجشنبه گذشته با تیراندازی دو تروریست رخ داد و به شهادت 4 مامور نیروی انتظامی و یک شهروند عادی و زخمی شدن 9 نفر دیگر منجر شد .::: یکشنبه 89/7/18 ::: ساعت 2:44 صبح :::   توسط بصیرت 
نظرات شما: نظر
طی چند ماه اخیر تأسیس کلیساهای خانگی در شهر مشهد گسترش پیدا کرده و اخبار رسیده حاکی از کشف 200 کلیسای خانگی در این شهر است. تا کنون اخبار و گزارش های فراوانی از نقاط مختلف کشور مبنی بر حضور گسترده مبلغان مسیحیت و توزیع رایگان کتب آیین مسیحیت به ویژه کتاب انجیل در رسانه های مختلف اعلام گردیده است، اما حضور این افراد در شهر مشهد حاکی از برنامه ریزی های گسترده عوامل استکبار برای سست نمودن اعتقادات جوانان این مرز و بوم دارد.
لازم به ذکر است کلیساهای خانگی، منازلی هستند که کشیشان مسیحی یا افراد مرتد جذب شده، مالکیت و یا اجاره آنها را در اختیار دارند. این محل ها از سوی سازمان های کلیسایی با مبالغ قابل توجهی به اجاره در آورده می شوند تا توسط مالک ، امور جذب در آنها صورت بگیرد. این مکان ها عمدتا شاهد رجوع جوانان تازه جذب شده هستند.
همچنین برخی از کتب، سی دی ها و جزوات شب نامه ای و وبلاگ های اینترنتی ، از این اماکن تهیه و توزیع و بروزرسانی می شوند. بیشترین آمار در خصوص کلیساهای خانگی مربوط به شهر های مشهد، تهران ، کرج و رشت است.

::: یکشنبه 89/7/11 ::: ساعت 10:57 عصر :::   توسط مخبر 
نظرات شما: نظر

جاناتان پیرت که فرزند جان پیرت رئیس شبکه بی بی سی بریتانیا است، پس از تشرف به اسلام نام یحیی را برای خود انتخاب کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از بولتن نیوز، جاناتان پیرت که فرزند جان پیرت رئیس شبکه بی بی سی بریتانیا است، پس از تشرف به اسلام نام یحیی را برای خود انتخاب کرده است.
جاناتان گفته است که در جریان پژوهشی که درباره تاریخ ادیان انجام داد، اسلام را عمیقا مورد بررسی قرار داد و این دین آسمانی را برای خود برگزید. وی گفت که در حال حاضر تغییرات بسیار زیادی را در خود احساس می کند و زندگی وی پس از تشرف به اسلام دگرگون شده است.
گفتنی است «جان پیرت» پدر جاناتان البته از اینکه پسرش پس از تشرف به اسلام از او دور شده، ابراز ناخرسندی کرده ولی گفته است که با وجود این موضوع همچنان فرزندش را دوست دارد.::: جمعه 89/5/15 ::: ساعت 12:10 صبح :::   توسط بصیرت 
نظرات شما: نظر

با حکم دادگاه انقلاب اسلامی تهران عبدالمجید ( عبدالمالک) ریگی به دار مجازات آویخته شد.

با حکم صادره از سوی  دادگاه انقلاب اسلامی،  «‌عبدالمجید ریگی» با نام مستعار «عبدالمالک» سحرگاه امروز (‌یکشنبه) با حضور تعدادی از خانوادهای شهدا و جانباختگان جنایات تروریستی وی در محل زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران،‌ درپی برگزاری جلسه محاکمه عبدالمجید (عبدالمالک) ریگی در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی توحیدی به اتهام محاربه و افساد فی الارض،‌ نامبرده به اتهام 79 مورد اقدامات جنایتکارانه ،‌ به استناد مواد 190 ، 191 ،‌ 186 ، 185 و 183 قانون مجازات اسلامی به اعدام از طریق آویختن از چوبه دار با حضور مجروحین و خانواده های جانباختگان و شهدای جنایات وی محکوم شده بود.

محکوم عبدالمجید ریگی سرکرده گروهک ضد انقلاب مسلحانه در شرق کشور که سال گذشته با هوشیاری ماموران امنیتی بازداشت شد، با تشکیل گروهک مسلحانه خود اقدام به راهزنی،‌ سرقت مسلحانه،‌ بمب گذاری در اماکن عمومی، ‌حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مردم بی دفاع ، قتل و جرح ، اخاذی ، ایجاد رعب و وحشت و هراس و سلب امنیت مردم، آدم ربایی و گروگانگیری، همکاری با بیگانگان و اخذ کمک های مالی و اطلاعاتی از آنان نموده بود.

بخشی از اعمال مجرمانه ارتکابی محکوم عبدالمجید ریگی به شرح ذیل است :

1 – تشکیل و اداره دسته و گروهک تروریستی موسوم به جنبش مردمی جندالله به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ناامنی در منطقه و کشور .

2 – مباشرت و آمریت در 15 فقره ادم بایی مسلحانه.

3 – حمل و نگهداری سلاح و مهمات به صورت عمده و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور .

4 – بوجود آوردن شش فقره راهبندان مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت در جاده ها و بین مردم .

5 – اقرار صریح به مباشرت درسه فقره قتل عمدی .

6 – آمریت در قتل عمدی دهها نفر از شهروندان و مسئولین نظامی ،‌انتظامی و ... از طریق بمب گذاری و اقدام مسلحانه .

7 – سرقت مسلحانه سلاح،‌ مهمات و خودرو به دفعات بشرح موجود در پرونده.

8 – تحصیل مال نامشروع از طرق مختلف از قبیل آدم ربایی، گروگانگیری، ‌سرقت از بیت المال ، ‌اخذ دلار از سرویس های اطلاعاتی بیگانه ، ‌اخذ وجه از قاچاقچیان مواد مخدر.

9 – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه های متعدد با شبکه های معاند و ضد انقلاب.

10 - ارتباط با عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه از جمله افسران اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در پوشش ناتو ،‌ برخی افسران اطلاعاتی بعضی کشورهای عربی و گروهک های ضدانقلاب خارج از کشور مانند گروهک منافقین.

11 – ورود و خروج غیر مجاز از خاک جمهوری اسلامی ایران .

لازم به توضیح است گروهک تروریستی تحت هدایت محکوم عبدالمجید ریگی از سال 82، 35 مورد گروگانگیری از اتباع داخلی و خارجی ،‌ 25 مورد اخاذی و بیش از 40 فقره عملیات راهبندی مسلحانه توام با انفجار انجام داده که در نتیجه این اقدامات شرورانه، 154 نفر از نیروهای انتظامی و مردم بی گناه بدست نامبرده و عوامل این گروهک شهید و تعداد 320 نفر نیز مجروح گردیده اند.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاکیست: متهم ریگی در جریان دادگاه ،‌ مسئولیت اقدامت گروهک خود را پذیرفت و اذعان نمود در برخی از قتل ها مباشرت و در برخی نیز آمریت داشته است .

نامبرده همچنین تمامی موارد اتهامی مطروحه در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی را پذیرفت و توضیح داد که تصمیمات تمامی اقدامات تخریبی، بمب گذاری، قتل و غیره با مسئولیت وی انجام شده است.

این گزارش اضافه کرد : در جلسه دادگاه که با حضور نماینده مدعی العموم ،‌ وکیل محکوم علیه ، شکات و خانواده های شهدای اقدامات تروریستی گروهک مذکور برگزار شده بود، نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست ،‌خواستار اشد مجازات برای متهم شده بود.

متعاقبا ریگی در جریان دفاع از خود ضمن قبول اتهامات و جنایات ارتکابی ، اقدامات خود را اشتباه خواند و تاکید کرد جنایاتش با موازین اسلامی و انسانی در تضاد بوده است و در ادامه از عوامل گروهک خود نیز خواست که اشتباهات او را تکرار نکنند. وی همچنین خواستار بخشش از سوی شکات پرونده شد.

در پی صدور حکم دادگاه،‌ حکم صادره مطابق مقررات به نامبرده ابلاغ،‌ وی اعلام داشت «حکم صادره را قبول داشته و تقاضای عفو دارم» که متعاقبا با درخواست عفو نامبرده توسط ریاست محترم قوه قضائیه مخالفت گردید.

با توجه به اهمیت پرونده و اتهامات محکوم علیه ریگی، پیشتر رسیدگی به اتهامات وی به دستور رییس قوه قضائیه و موافقت دیوان عالی کشور به دادسرا و دادگاههای تهران احاله شده بود.::: پنج شنبه 89/4/3 ::: ساعت 10:7 عصر :::   توسط بصیرت 
نظرات شما: نظر